Bugüne kadar binlerce dar ve orta gelirli vatandaşın oldukça uygun ekonomik koşullarla konut ve işyeri sahibi olmasını sağlayan TOKİ; faaliyetlerine 2020 yılı içerisinde de devam etmektedir. Kırıkkale’deki 927 konutluk projenin de TOKİ’nin 2020 yılında satışa çıkardığı konutlar arasında olduğunu söylemek gerekir.Toplam 449 konutun halen daha alıcılarını beklediğini söyleyebiliriz. Açık satış usulüyle satışa çıkarılan bu konutlar arasında en düşük satış bedeli 109 bin TL olarak belirlenmiştir.

2020 yılının Nisan ayında olduğumuz şu günlerde TOKİ’nin sitesinden yapılan konut satışı duyurularına bir yenisi eklenmiştir. Kırıkkale Merkez Yuva Mahallesi’nde inşa edilen 927 konutluk proje için yayınlanan satış ilanı; uygun koşullarla konut sahibi olmak isteyen tüketicileri heyecanlandırmıştır. TOKİ tarafından 214 konutun satışının yapılacağı açıklanırken toplamda ise 449 konutun satılması planlanmaktadır. Satışların 30 Haziran 2020 tarihine kadar devam edeceği belirtilmiştir.

TOKİ’den Konut Satışları İçin Yeni Duyuru!

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre konut satış duyurusunda bahsedilen 2+1 konutlar arasında bulunan 460 daireden 11 tanesinin satıldığı ve geriye kalan 449 daire için başvuru sürecinin halen devam ettiği söylenmiştir.

TOKİ tarafından yapılan konut satışı; genel olarak dar gelirli vatandaşlara hitap etmektedir. Bu bağlamda, brüt 75 metrekare, net 59 metrekare olarak bilinen konutlar için en düşük fiyatın ise 109 bin TL olduğundan bahsedilmiştir. Konutların ödeme planına dair bilgiler de verilmiştir. 180 ay vadeyle satışa sunulan bu konutların aylık taksit ödemesi 534 TL olacaktır. Bunun yanı sıra, vatandaşların başvuru sırasında sözleşme imzalama sürecinde peşinat bedeli üzerinden %0,5 oranında banka komisyonu ve banka komisyonu üzerinden de %5 oranında BSMV tahsili yapmaları söz konusu olacaktır.

Ödeme Planları ve Başvuru Süreci Nasıl?

Tüketicilerin net fikir sahibi olması bakımından TOKİ’nin sitesinde söz konusu konutların örnek ödeme planı da yayınlanmıştır. 460 adet olarak satışa sunulan ve önemli bir kısmı halen daha alıcı bekleyen 2+1 konutların net 59.88m2 olduğunu tekrar söylemeliyiz. Bu konutlar için en yüksek fiyat 147.203,00 TL iken en düşük bedel ise 109.374,00 TL olarak belirlenmiştir. Buna ek olarak, satış sırasında %12 peşinat ödemesi yapılmaktadır. 180 ay vadeyle satışa sunulacak olan konutlar için en düşük taksit tutarı 534,72 TL iken en yüksek tutar ise 719,66 TL’dir.

TOKİ tarafından satışa sunulan konutlar için 30 Haziran 2020 tarihine kadar başvuru sürecinin devam ettiğini söyleyebiliriz. Halkbank şubeleri üzerinden başvuru yapılabilir. Bunun yanı sıra, TOKİ’nin resmi sitesine gidilerek hem başvuru işlemleri tamamlanır hem de projeyle alakalı en son bilgiler alınabilir.

Bu proje sayesinde bilhassa alt gelir grubunda bulunan tüketicilerin ev sahibi olması hedeflenmektedir.

Hemen Başvurun, Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın.