Pandemi siyasi ve ekonomik güçte, daha sonra ortaya çıkacak şekilde kalıcı değişimlere yol açacağa benziyor.  Haftalarca süren kilitlenmelerden, trajik yaşam kaybından ve küresel ekonominin çoğunun küçülmesinden sonra, radikal belirsizlik hala bu tarihsel anı tanımlamanın en iyi yoldur. İşletmeler yeniden açılacak ve işler geri gelecek mi? Tekrar seyahat edecek miyiz? Merkez bankalarından ve hükümetlerden gelen para baskısı, derin ve kalıcı bir durgunluğu önlemek için yeterli mi yoksa daha kötü mü olacak? Tüm bunlara cevap veremiyoruz ancak Toki’den gelen kampanya müjdesini içinizi biraz rahatlatması için sunuyoruz.

Erken borç ödeme yapan kişilere % 20 oranında indirim yapacağını açıklayan Toki, 6 Mayıs itibarı ile başvuruların başlayacağını bildirdi. 6 Mayıs 2020 itibarı ile ev yâda işyerini hemen almak için erken ödeme yapan kişilere yönelik %20 indirim kampanyası ekonominin zorladığı şu günlerde yüzleri güldürdü. Aşağı yukarı her yıl yapılan kampanyalar ile alıcılar ekstra kar etmiş oluyor.

Belirli birikimi olup borcunu hemen ödeyip tapusunu almak isteyenlere karşı Toki’nin indirim kampanyası için hemen başvurun. TOKİ, bu yıl borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için yüzde 20 oranında indirim yapacağını duyurdu.

Esnek Ödeme ile %20 İndirim Kampanyası

Eğer evin tüm tutarını kapatamazsanız yani kısıtlı bir ödeme yapabilecekseniz de %20 kampanyasından faydalanmanız mümkündür. Tek şart  %25 ‘den az olmamak kaydı ile peşin ödeme yapmanız.

Son Başvuru 19 Haziran 2020

Kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlar için belirlenen tarih aralığı 06 Mayıs 2020- 19 Haziran 2020’dir.  Bu tarihler arasında ilgili bankaya ulaşabilirler. Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları 06 Mayıs – 19 Haziran 2020 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecek.

Kampanyadan Yararlanma Şartları

Toki’nin %20 indirim kampanyasından faydalanmak için konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarı ile herhangi bir aidat ve borcunun bulunmaması gerekiyor.  Kampanya kapsamından 2018 yılı sonuna kadar başlamış olan konut ve işyerleri sahipleri yararlanabilecek, ancak eğer taksit sayınız 12 ay veya daha az ise indirim kampanyasından faydalanamayacak.

Kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşlar için avantajlı bir başka nokta ise; Toki sözleşmesi imzalamış oldukları bankalardan konut kredisi kullanabilecekler. Kampanyadan faydalanmak için 6 Mayıs tarihini not almanızı öneririz.  Her ne kadar 19 Haziran’a kadar başvurma şansınız olsa da işinizi son güne bırakmayın.

Toki birçok açıdan en avantajlı şekilde ev sahibi olabileceğiniz sistemlerden biridir.  Sizi faiz yükünden kurtaran sistemi daha da avantajlı hale getiren kampanyalar ile çifte avantaja sahip olabiliyorsunuz. Son olarak 2020 yılında beklenen erken ödeme indirim kampanyası ile Ziraat ve Halkbankası borç kapatma kredisi oranlarını açıkladı.  İndirim oranları detayları için  toki.gov.tr yada bankaların resmi sitelerini  ziyaret edebilirsiniz.

Hemen Başvurun, Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın.