Uzmanlara göre Korona virüs pandemisi üç olası senaryo ile sona erebilir: Bu senaryolardan biri insanların virüse karşı bağışıklık kazanması bu yıllar sürebilir değil mi? Bir aşı geliştirilirse çalışmalar devam ediyor ancak bilimsel makalelere göre en erken Eylül 2020’de piyasaya çıkabilir. Üçüncü olası senaryo ise virüs zamanla insan  üstündeki gücünü kaybederse ki böyle bir ihtimali bilim dünyası çok küçük bir ihtimal olarak dikkate alıyor.  Tüm bu olasılıklara göre; umutsuz senaryoların ardına takılıp gitmeden koruyucu önlemler ve alt yapı çalışmalarını tamamlayan Toki internet üzerinden kura çekilişlerine başladı.

Toki 1924 yılında yaşanan bir deprem sonrası devlet tarafından kurulmuş bir yapıdır.  Toki’nin açılımı Toplu Konut ve Kamu Ortaklığı İdaresi Başkanlığıdır.  Özellikle dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmak için kurulan sistemde günümüzde teknoloji oldukça sağlıklı şekilde kullanılmaktadır. Tüm dünyayı etkileyen pandemi süresince virüsün yayılmasını engellemek için internet teknolojisi yoğun şekilde kullanılmaktadır.

Günümüzde özellikle pandemi sonrası sosyal medya daha fazla aktif olmaya başladı.  Ve sosyal medya hesapları üzerinden iletişim birçok kurumun duyurularını sağlıklı şekilde gerçekleştirmesine izin verdi.

Pandemi sebebi ile ertelenen kura çekilişleri 28 Nisan itibarı ile tekrar başladı. İlk kura çekilişi Manisa Köprübaşı’nda saat 10.00 itibarı ile yapıldı. İkinci ve üçüncü kura çekilişi de aynı ilimizde gerçekleşti. Kura çekilişleri TOKİ Twitter, Facebook, YouTube sosyal medya hesaplarından canlı yayınlandı Peki, yapılan TOKİ çekiliş sonuçları açıklandı mı?

TOKİ Projeleri Kura Çekiliş Tarihleri

Toki proje çekiliş tarihleri için kurumun resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.  Kura sonucu açıklanan listelere  toki.gov.tr/satis/tr/kura/   adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.   Kuralar internet üzerinden 29 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edecek, toplam 262 projeden 206’sı için internet üzerinden kura çekilişi yapılacağı TOKİ resmi sitesinden duyuruldu. 206 proje için kura çekiliş tarih ve saatlerine TOKİ web sitesi, talep bölümünden ulaşabilirsiniz.

TOKİ Teminat Geri İadeleri Hakkında

Küresel çapta tüm dünyada etkili olan Korona virüs salgını özellikle sosyalleşme ve yakın temas ile geçiş sağlıyor Erteleme kararı sonrası çalışan ekipler teknolojiyi kullanarak Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığı ile kura çekilişlerinde çıkmayan kişilerin ücret iadeleri ile ilgili sistem işleyişlerini tamamladı.

Toki çekilişi sonucu hak kazanamayanlara paralarının iadesi bankalar aracılığı ile yapılacak, ziraat bankası ATM’leri yâda Halk Bankası EFT ile ilgili hesaplara gönderilecektir. Kovid -19 tedbirleri kapsamında alınan önlemler ve teknolojik alt yapı çalışmaları hayatın akışını sekteye uğratmadı.  Ve özellikle sabırsızlıkla Toki ev projeleri için bekleyen kişilere internet kura çekilişleri büyük fayda sağladı.

Hemen Başvurun, Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın.