toki kura çekilişlerine katılmadan ev sahibi ol

Toki uzun yıllardır başvuru sahiplerini çekiliş ile ev sahibi yapmaktadır. Toki kura çekilişine çok başvuru olduğundan ancak başvuru sahiplerinin %1’i bu çekiliş sonucu ev sahibi olabilmektedir.

Toki kura çekilişine alternatif olarak ise konut tasarruf finansmanı ile ev sahibi olabilirsiniz. Yazımızın devamında bu konu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

Toki Kura Çekilişine Başvuru Şartları

Toki kura çekilişine, 18 yaşını dolduran her vatandaş ülkenin herhangi bir yerinden Toki başvuru şartlarını yerine getirerek katılım sağlayabilir.

Toki şartları arasında başvuru yapacağınız şehirde en 1 yıl oturmuş olma şartı aranmaktadır. Ayrıca diğer şartlar ve evrak talepleri de aşağıdaki gibidir:

  • Kimlik Fotokopisi,
  • Engelli, Engelli vatandaşlarımız ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu %40 engel şartı aranmaktadır.
  • Harp ve Vazife Malulleri, Şehit Aileleri ile Dul ve Yetimler, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından Hak Sahipliği Belgesi almak zorundadır.
  • Emekliler Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı ibraz etmek zorundadır.

Taksitle ev alabilme şansı sağlayan, Toki’ye başvuru yapabilmeniz için ayrıca aile halkının toplam gelirini en az 4500 Türk lirası olma şartı yer almaktadır. İstanbul için ise bu rakam 4800 Türk lirasıdır.

Toki Kura Çekilişi Sonuçları

Çekiliş sonuçlarını e-devlet üzerinden veya tokinin resmi web sitesinden takip edebilirsiniz.

Toki Kura Çekilişine Alternatif “Konut Tasarruf Finansmanı”

Toki kura çekilişi şartları yerine getiremiyor yada çekilişte bir şansınız olmadı ise üzülmeyin. Kredisiz, faizsiz, peşinatsız ve küçük taksitler ile ev sahibi olabileceğiniz sistemi Çözüm Tasarruf size sunmaktadır.  30 yılı aşkın süredir hizmet veren faizsiz ev sahibi yapan sistemde taksitle ev alma şansınız var. Üstelik çekilişler sadece hangi sıradan evinizi alacağınıza dair noter huzurunda yapılmaktadır.

2021’de gelen bddk kanunu ile devlet denetimine giren bu sistem artık daha da güvenilir ve cazip hale gelmiştir.

Sayfanın sonundaki formu doldurarak bilgi almak için kayıt yaptırabilirsiniz. Müşteri temsilcimiz sizi arayarak detaylı bilgi verecek, sorularınızı cevaplayacaktır.

Küçük bütçeler ile ev edindiren sistemde ev alma yöntemleri kampanyalar ile daha cazip hale getiriliyor.  Çözüm Tasarruf sisteminde faiz ödetmeyen bir sistemde ev sahibi olabilirsiniz. Her ay ne kadar ödeme yapabileceğinizi kendiniz belirlersiniz. 60 aya kadar taksit imkanını değerlendirmeniz mümkündür. Ve isteyene peşinatsız olarak ev sahibi olma imkanı sunmaktadır.

50 milyon sermaye ile kurulan sistemde 12 aydan 360 aya kadar taksitlendirme imkanı sunulmaktadır. Kefil ve kredi notunuza bakılmaksızın sözünüze güvenilerek ev sahibi olma şansınız sağlanmaktadır. Finansman maliyeti diğer alternatiflerine göre çok daha düşüktür. Esnek ödeme kolaylıklarından faydalanabileceğiniz sistemde kolaylıkla ev sahibi olun.