toki binaları

Toki uzun yıllardır başvuru sahiplerini çekiliş ile ev sahibi yapmaktadır. 18 yaşını dolduran her vatandaş ülkenin herhangi bir yerinden Toki başvuru şartlarını yerine getirerek katılım sağlayabilir. Ancak tüm ülkede çok büyük başvuru olduğundan ancak başvuru sahiplerinin %1’i bu çekiliş sonucu ev sahibi olabilmektedir.

Toki şartları arasında başvuru yapacağınız şehirde en 1 yıl oturmuş olma şartı aranmaktadır. Ayrıca diğer şartlar ve evrak talepleri konusunda da aşağıda sizi bilgilendireceğiz.

  • Kimlik Fotokopisi,
  • Engelli, Engelli vatandaşlarımız ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporu %40 engel şartı aranmaktadır.
  • Harp ve Vazife Malulleri, Şehit Aileleri ile Dul ve Yetimler, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından Hak Sahipliği Belgesi almak zorundadır.
  • Emekliler Sosyal Güvenlik Kurumundan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi henüz çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren belge veya yazıyı ibraz etmek zorundadır.

Taksitle ev alabilme şansı sağlayan, Toki’ye başvuru yapabilmeniz için ayrıca aile halkının toplam gelirini en az 4500 Türk lirası olma şartı yer almaktadır. İstanbul için ise bu rakam 4800 Türk lirasıdır.

Ancak bu şartları yerine getiremiyor yada çekilişte bir şansınız olmadı ise üzülmeyin. Kredisiz, Faizsiz, Peşinatsız ve küçük taksitler ile ev sahibi olabileceğiniz sistemi Çözüm Tasarruf size sunmaktadır.  30 yılı aşkın süredir hizmet veren faizsiz ev sahibi edindiren sistemde taksitle ev alma şansınız var. Üstelik çekilişler sadece hangi sıradan evinizi alacağınıza dair noter huzurunda yapılmaktadır.

Küçük bütçeler ile ev edindiren sistemde ev alma yöntemleri kampanyalar ile daha cazip hale getiriliyor. Çözüm Tasarruf ile ev, araba yada diğer ihtiyaçlarınıza ulaşma için tek tıkla firmanın resmi sitesini tıklayabilirsiniz. Çözüm Tasarruf siteminde faiz ödetmeyen bir sistemde ev sahibi olabilirsiniz. Her ay ne kadar ödeme yapabileceğinizi kendiniz belirlersiniz. 60 aya kadar taksit imkanını değerlendirmeniz mümkündür. Ve isteyene peşinatsız olarak ev sahibi olma imkanı sunmaktadır.

50 milyon sermaye ile kurulan sistemde 12 aydan 360 aya kadar teksitlendirme imkanı sunulmaktadır. Kefil ve kredi notunuza bakılmaksızın sözünüze güvenilerek ev sahibi olma şansınız sağlanmaktadır.  Esnek ödeme kolaylıklarından faydalanabileceğiniz sistemde kolaylıkla ev sahibi olun.