Taksitle ev almak barınma ihtiyacını gidermek, kiradan kurtulmak isteyenler tarafından tercih edilen bir yöntemdir. Ayrıca yatırım yapmak isteyenler de birikim yapmak yerine bu yolu tercih ederek ev almayı tercih etmektedir. Bu konuda başvurulacak noktalar arasında ilk akla gelen bankalar veya inşaat şirketleridir. Bu sayede sizin ihtiyacınız olan bedel banka tarafından karşılanmakta ve üzerine faiz farkı koyularak ödemeniz talep edilmektedir.

Tabi bu durum ortaya çok yüksek bir maliyetin de çıkmasına neden olmaktadır. 100 bin TL’ye alınan bu ev bu yöntem nedeniyle 150 bin TL’ye aşabilmektedir. Ayrıca taksitler sizin istediğiniz miktarın üzerinde olabilmektedir. Sizden peşinat istenmekte, ara ödeme talep edilebilmektedir. Bu durumdan kurtulmak yerine Çözüm Tasarruf tarafından sunulan konut tasarruf finansmanının avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Taksitle Ev Nasıl Alınır?

Taksitle ev almanın farklı yolları vardır. Bunların başında belirli bir oranda peşinat ödedikten sonra kalan borcu kapatmak için bankadan konut kredisi çekmek gelmektedir. Tabi bu yöntemin avantajı sizin adınıza evinizin borcunu hemen ödemek olsa da yüksek bir maliyeti de beraberinde getirmektedir. Ödeme gücünüz çok yüksek değilse uzun vadeli kredi çekmeniz maliyetinde yükselmesine neden olacaktır.

Bunun dışında Çözüm Tasarruf tarafından sunulan yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemin tercih edenler yüksek bir maliyet ile karşılaşmadan istedikleri evi uygun ödeme seçenekleriyle sahip olacaklardır. En önemli farkı maliyetin peşin alınsa olacak seviyede kalmasıdır. Tek farkı katılım ücreti ödenecek olmasıdır. Bu ödemeyi yaptıktan sonra hiç peşinat ödemeden istediğiniz taksit oranlarını bekleyerek ev sahibi olmanız mümkün kılınmaktadır.

Çözüm Tasarruf’dan Konut Tasarruf Finansmanı

Çözüm Tasarruf olarak ülkemizde yaşayan tüm vatandaşlarımızı ülkemizin her yerinden ev sahibi olma şansını en uygun şekilde sağlamak için çalışıyoruz. Bunun için geliştirmiş olduğumuz konut tasarruf finansmanı sistemi sayesinde birçok avantajdan yararlanmış olacaksınız. Tabi bundan faydalanmak için öncelikle izlemeniz gereken adımlar bulunmaktadır. Bu adımları izleyerek sizde en uygun şekilde istediğiniz evi alma şansına sahip olabilirsiniz.

İlk adım olarak alacağınız ev için gerekli olan bütçenizi belirlemelisiniz. Bütçenizi belirlerken aylık gelirinizi göz önüne almanız gerekiyor. Bunun için toplam aylık gelirinizin yarısını geçmemesine dikkat etmelisiniz. Peşinat ödemek zorunda değilsiniz, isterseniz ödeyebilirsiniz. Ayrıca ara ödeme ödeyip ödememekte sizin tercihiniz olacaktır. Evi nasıl alacağınıza karar vermek için Sıra Tespitli Tasarruf Programı veya Serbest Tasarruf Planı gibi sistemlerden birisini tercih etmelisiniz. Bu yöntemler evinizi ne zaman teslim alacağınızı belirleme konusunda size yardımcı olacaktır.

Çözüm Tasarruf ile Taksitle Ev Almanın Avantajları

Çözüm Tasarruf sistemi sayesinde ev almanın insanlara sağlayacağı birçok avantaj vardır. En önemli avantajı çok düşük bir maliyete uzun vadeli ödeme koşullarıyla ev sahibi olmaktır. Bunun yanında evinize erken bir tarihte sahip olma şansı yer almaktadır. Özel kampanyalar sayesinde indirimlerden faydalanarak rahatça ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Her müşterimize özel olarak belirlenen paketleri değerlendirmekte mümkündür. Bu konuda karşılıklı soru cevap yaparak size uygun bir ödeme paketi hazırlayarak hayalinizde ki evi almanıza yardımcı oluyor. Peşinat ödemek zorunda değilsiniz, ara ödeme yapmakta sizin bir tercihiniz olacaktır. Evinize en kısa ve hızlı yoldan sahip olmak için size birçok tasarruf planı sunuyoruz. Bu planlardan herhangi bir tanesini tercih ederek ülkemizin herhangi bir yerinde bulunan evi istediğiniz ödeme koşullarıyla alma şansına sahip olabilirsiniz.

Hemen Başvurun, Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın.