Sıkça Sorulan Sorular

Çözüm Tasarruf kimdir?

Çözüm Tasarruf; ihtiyaçları için gerekli finansmana tek başına ulaşmakta zorlanan müşterilerinin mali güçlerinin bir araya getirilmesini sağlayarak finansman ihtiyaçlarının giderilmesini destekler. Müşterilerinin bireysel ve kurumsal her türlü finansal ihtiyacına yönelik farklılaşan ürün ve paketleriyle evden arabaya, eğitimden işyerine kadar çok geniş bir skalada hizmet verir. Tüm finansal ihtiyaçlarınıza faiz, vade farkı, peşinat gibi masraf yükleri olmadan ve bütçenizi yormadan ulaşmanıza destek olur.

Çözüm Tasarruf’un Farkı Nedir?

Çözüm Tasarruf; güçlü sermayesi ve yeni nesil finans anlayışıyla sektörün en donanımlı kurumudur. Sunduğu tüm hizmetlerde odak noktası müşterilerinin maksimum faydası ve memnuniyetidir. Bu amaçla; en düşük çalışma bedeli oranları, en erken teslim tarihleri ve geniş hizmet yelpazesiyle sektörden ayrışır. Sadece ev ya da araba ihtiyaçları için değil; düğün, eğitim, işyeri gibi tüm bireysel ve ticari finansman ihtiyaçlarına yönelik farklılaşan ürün ve paketleriyle müşterilerine çok yönlü hizmetler sunar. Ayrıca tüm tasarruf planlarını müşterilerinin bütçelerine göre kendilerinin oluşturmasına imkân tanır. Bu sayede müşterileri ihtiyaçları olan finansman tutarına diledikleri şekilde ulaşabilirler.

Çözüm Tasarruf’a Hangi İhtiyaçlarım İçin Başvurabilirim?

Çözüm Tasarruf; tasarruf finans sektöründe bir ilke imza atarak hem bireylerin hem de firmaların ihtiyaçlarına yönelik finansman imkânı sunar. Bu sayede
evden arabaya, mobilyadan beyaz eşyaya kadar tüm bireysel ihtiyaçlarınız ile iş yeriniz için her türlü makine ve ekipman ihtiyacından yeni iş kurmaya kadar her türlü konuda Çözüm Tasarruf’un finansman desteğinden faydalanabilirsiniz.

Tasarruflarımın Güvencesi Nedir?

Çözüm Tasarruf için müşterilerinin tasarruflarını güvence altında tutmak ve onların ortak faydasına hizmet etmek birinci önceliktir. Bu bakımdan teslimat zamanı gelen her müşterisinin edineceği ürüne diğer müşterilerinin hakkını korumaya yönelik satılamaz kaydı koyar. Böylece tüm müşterilerinin haklarını ipotek teminat yöntemiyle garanti altına almış olur. İsteyen müşterilerine teminat mektubu ya da haklarını korumaya yönelik teminat senedi verir. Müşterileriyle yaptığı sözleşme içeriğinde tüm haklar açıkça belirtilmektedir. Yapılan bu sözleşmeyle müşterilerinin tasarrufları güvence altına alınır.

Kimler Çözüm Tasarruf’a Başvurabilir?

18 yaşından büyük herkes ve ticari işletmeler Çözüm Tasarruf finansman desteği için başvuruda bulunabilir. Kişilerin aylık gelirleri herhangi bir kriter oluşturmaz. Çünkü Çözüm Tasarruf, müşterilerinin kolay ve masrafsız şekilde finansal ihtiyaçlarına ulaşabilecekleri, her bütçeye göre farklılaşan tasarruf planları sunar.

Kredi Notum Düşük Olmasına Rağmen Finansman Desteğinden Yararlanabilir miyim?

Çözüm Tasarruf finansman desteğinden faydalanmak, kredi kullanmak değildir. Çözüm Tasarruf size kredi vermez, finansal ihtiyaçlarınıza tasarruflarınızla ulaşmanızı destekler. Dolayısıyla faiz, vade farkı vb. konvansiyonel finans sistemlerinde yer alan masraflar Çözüm Tasarruf’ta yer almaz. Bu bakımdan sizin kredi notunuzun düşük ya da yüksek olması Çözüm Tasarruf müşterisi olmanızda belirleyici bir kriter değildir.

Tasarruf Finans Nedir?

Tasarruf Finans; kişilerin bireysel olarak tamamlamada zorlandıkları finansal ihtiyaçlarını ortak fayda ilkesiyle elde edebildikleri yeni nesil bir finans modelidir. Bu sayede, parçalı olan mali güçler bütünleşerek yoğunlaştırılmış finansal güce dönüşür. Bu finansman imkânı ile tasarruf sahipleri, konuttan taşıta kadar tüm finansal hedeflerine planladıklarından çok daha kısa sürede ulaşırlar.

Tasarruf Finans Kurumlarının Finansman Sağlayan Diğer Kurumlardan Farkı Nedir?

Tasarruf finans kurumlarının en büyük farkı, kişilerin tek başlarına ulaşmakta zorlandıkları finansman ihtiyaçlarına bir arada ulaşmalarını sağlamak, bunu yaparken de faiz, peşinat, ara ödeme gibi masraflardan arındırılmış planlar sunarak kişilerin tamamen bütçelerine göre tasarruf yapmalarını sağlamaktır. Bu sayede ev, araba ve tüm finansal ihtiyaçlara en kısa sürede ve düşük maliyetli ulaşmak mümkündür. Ayrıca konvansiyonel finansta ve katılım bankacılığında tasarruflar nemalandırılırken tasarruf finans sisteminde nemalandırılmamaktadır. Kişilerin tasarrufları, kendi planlarına birikim olarak veya içerisinde bulundukları grubun katılımcılarına finansman desteği olarak değerlendirilir.

Tasarruf Planı Nedir?

Tasarruf Planı, ihtiyacınız olan finansmana tasarruf ederek ulaşmanızı sağlamak üzere bütçenize uygun olarak hazırlanmış ve ihtiyacınız olan tutardan aylık ödemelerinize kadar tamamen sizin tercihlerinizle şekillenen genel bir çerçeve plandır. Serbest ve Sıra Tespitli Tasarruf Planları; ihtiyacınız olan finansmana tamamen bütçenize göre oluşturacağınız ödeme planlarıyla en kısa sürede ve en masrafsız şekilde ulaşmanıza imkân sağlar.

Serbest Tasarruf Planı: https://www.cozumtasarruf.com.tr/tp/serbest-tasarruf-plani/
Sıra Tespitli Tasarruf Planları: https://www.cozumtasarruf.com.tr/tp/sira-tespitli-tasarruf-planlari/

 

Tasarruf Planımı İptal Edebilir miyim?

Hangi tasarruf planımıza dahil olursanız olun, eğer henüz teslimatınızı almadıysanız tasarruf planınızı iptal ederek dilediğiniz zaman ayrılma ve tasarrufunuzu geri alma şansına sahip olursunuz. Ayrılma talebinize istinaden ödemiş olduğunuz aylık ödeme tutarları, varsa peşinat ve ara ödemeleriniz hiçbir kesintiye uğramadan size aynen iade edilir.

Sadece ev ya da araba almak için mi finansman desteği sağlıyorsunuz?

Çözüm Tasarruf, hem bireysel hem de kurumsal tüm finansal ihtiyaçlarınız için geliştirdiği farklı ürün ve paketlerle hizmet verir. Bu sayede dilerseniz ev, araba, eğitim, düğün masrafları gibi bireysel finansman ihtiyaçlarınızı için; dilerseniz de yeni bir iş kurma, işinizi geliştirme, ticari taşıt, yeni makine ve ekipman alımı gibi ticari finansman ihtiyaçlarınız için Çözüm Tasarruf finansman desteğinden faydalanabilirsiniz.

Peşinat verme ve/veya ara ödeme yapma zorunluluğu var mı?

Bireysel ya da kurumsal finansman ihtiyaçlarınız için Çözüm Tasarruf’ tasarruf finansmanı ürünlerinden faydalandığınızda peşinat ödeme ya da ara ödeme yapma zorunluluğunuz bulunmaz, bu tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Ancak peşinat ödediğinizde ve/veya ara ödeme yaptığınızda ödediğiniz tutar toplam borcunuzdan düşeceğinden hem teslimat tarihinizi daha erkene çekme hem de ödemelerinizi daha kısa sürede bitirme avantajına sahip olursunuz.

İhtiyacım olan tutarın üzerine ne gibi masraflar ekleniyor?

Tasarruf finansmanı ürünlerinden faydalandığınızda ihtiyacınız olan tutar ne ise o kadar geri ödeme yapar, kredili sistemlerdeki gibi faiz, vade farkı, peşinat zorunluluğu ve benzeri ek maliyet unsurlarıyla karşılaşmazsınız. Çözüm Tasarruf müşterileri sadece sözleşme aşamasında kendilerine belirtilen çalışma bedeli ve finansman teslim zamanında işlemin mahiyetinden kaynaklanabilecek olan sigorta, ipotek ve benzeri ödemelerden sorumludurlar. Bu ödemelerin tutarları ise ihtiyaç duyulan finansman ve tasarruf planı gibi değişkenlere göre farklılaşır.

Çözüm Tasarruf’un Kazancı Nedir?

Çözüm Tasarruf için açıklık ve şeffaflık en önemli değerlerdir. Bu sebeple, müşterilerinin tasarruflarını değerlendirmek, arttırmak (nemalandırmak) ya da yatırım yapmak maksadıyla kullanmaz, sözleşmelerinde taahhüt ettiği gibi tasarrufları yalnızca teslimat zamanı gelen tasarruf sahiplerine finansman olarak kullanır. Kurum olarak tek gelir kaynağı, hizmetlerine karşılık başlangıçta aldığı çalışma bedelidir.

Çalışma Bedeli Nedir?

Çalışma bedeli; bireysel tasarrufların bir araya gelerek her bir kişi için faydaya dönüşmesi amacıyla gerçekleştirilen tüm hizmet giderleri için başlangıçta alınan bir ücrettir.

Çalışma Bedeli Oranı Nedir?

Çalışma bedeli oranı; dahil olunan tasarruf planına göre yüzde 5 ila 10 arasında değişiklik göstermektedir. Hesaplama, toplam tasarruf tutarı üzerinden yapılmaktadır.

Teslim Tarihimiz Nasıl Belirlenmektedir?

Teslim tarihiniz dahil olduğunuz tasarruf planına, aylık ödeme tutarınıza, peşinat ve/veya ara ödeme tercihinize göre değişiklik göstermektedir. Peşinat ödemek, ara ödeme yapmak borcunuzun erken bitmesini sağlayacağı gibi aynı zamanda teslim tarihinizi de öne alır.

En Fazla Kaç Ay Taksit Yapıyorsunuz?

Taksitleriniz; ihtiyacınız olan finansman tutarı, dahil olduğunuz tasarruf planı, taksit tutarınız, peşinat ve/veya ara ödemelerinize göre tamamen sizin tercihlerinizle belirlenir.

Vade Farkı Alıyor musunuz?

Çözüm Tasarruf Finansman desteğinden faydalanırken faiz, peşinat, ara ödeme, vade farkı vb. masraflarla karşılaşmazsınız. Dahil olduğunuz tasarruf planı kapsamında ihtiyacınız olan tutar, aylık ödemeleriniz, peşinat ve/veya ara ödeme tercihinize göre kaç taksitte geri ödeme yapacak olursanız olun asla vade farkı ödemezsiniz.

Finansman Tutarımda Değişiklik Yapabilir miyim?

Hangi tasarruf planımıza dahil olursanız olun, teslim tarihinizden önce dilediğiniz zaman finansman tutarınızda değişiklik yapabilir, finansman tutarınızı artırabilir ya da azaltabilirsiniz.

Aylık Taksitlerimizi Nasıl Ödüyoruz?

Tarafımıza yapacağınız tüm ödemeleri ilgili banka hesaplarına yapabilirsiniz.
Banka Hesap Numaralarımız: https://www.cozumtasarruf.com.tr/hesap-numaralari/

Ödemelerimi Yapamadığım Durumda Ne Olacak?

Ödemelerinizde zorlandığınızda taksit erteleme talebi ile başvuruda bulunabilirsiniz. Bu durumda ödemelerinizi teslim süreniz kadar erteleme şansına sahip olursunuz. Örneğin; teslimatınızı 15 ay sonra alacaksanız taksitinizi 15 aya kadar erteleyebilirsiniz. Taksitlerinizi ertelemeniz durumunda herhangi bir cezai işlem uygulanmayacağı gibi aynı zamanda ekstra bir masraf ile de karşılaşmazsınız. Sadece teslimat tarihiniz ertelenen taksit sayınız kadar ötelenir.

Aradığını bulamadık, 444 2 296 arayın müşteri temsilcilerimiz tüm sorularınızı yanıtlasın!
Sizi Hemen Arayalım
Sizi Arayalım