senetle ev alma finansmanı

Ev almak isteyenlerin tercih edebilecekleri birçok farklı yol vardır. Bunlardan birisi de güvenilir bir yapıdan senetle ev almaktır. Günümüzde bu hizmeti çok fazla veren kurum olmamakla birlikte Çözüm Tasarruf müşterilerine uzun vadeli ev alma fikirlerine destek olmak için senetle ev almak şansını sunuyor. İstenilen vade seçeneğine göre, isterse peşinat ödemeden, istenirse ara ödeme yaparak Türkiye’nin her noktasında ev alma imkanı sunuyor. Siz de barınma ihtiyacınızı karşılamak veya yatırım yapmak için bu yöntemi kullanarak ev alabilirsiniz. Tabii bu noktada yapmanız gereken işlem şirkete başvuru yapmak ve anlaşmayı imzalamak olacaktır.

Senetle Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Senetle ev alma konusunda karar verdiyseniz uymanız gereken bazı tavsiyeler bulunmaktadır. Bunlar arasında ilk sırada senedin imzalamadan önce mutlaka dikkatle okunmasıdır. Tüm boşlukların doğru şekilde tam olarak doldurulduğuna dikkat edilmelidir. Yanlış bir miktarın rakamla ve yazıyla yazılmadığına emin olmanız gerekiyor. Daha sonra değiştirilmeyeceğinden de emin olunması ayrıca önemlidir.

Senetle ev alınacak firmanın güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Senet verilecek olan şirket güvenilir değilse bu size ileriki dönemde ciddi bir zarar olarak geri dönebilir. Çözüm Tasarruf olarak bu konuda sizlere en iyi koşulları sağlarak yardım etmek için çalışıyoruz. Sunduğumuz sistem sayesinde birçok aile ülkemizin dört bir yanında ev sahibi olmuştur. Sizde gönül rahatlığıyla firmamız ile irtibata geçerek ihtiyacınız olan evi satın alabilirsiniz.

Çözüm Tasarruf’dan Senetle Ev Nasıl Alınır?

Senetle ev satışı yapan bir şirket ile anlaşmanız gerekir. Bu süreçte önerimiz ilk olarak alacağınız evin bedelini belirlemenizdir. Evin bedelini belirledikten sonra peşinat ödeme gücünüzün olup olmadığına bakmalı, hızlı ödeme yapmak için ara ödeme seçeneğini gözden geçirmelisiniz. Hiç peşinat ödemeyen ya da ara ödeme yapmadan da istediğiniz evi alabilirsiniz.

Bu noktalara karar verdikten sonra aylık aile gelirinizin yarısını geçmeyecek ödeme planı yapmalısınız. Bu sistemin doğru şekilde işlemesi, ödeme zorluğu yaşamamak için bu detaya mutlaka dikkat edilmelidir. Ardından her ay için tek tek senet yapılmalı ve tüm borç içinde bir senet yapılmalıdır. Senetlere imza atmadan bu detaylar özellikle sözleşmede geçmelidir. Bu sayede hem siz hem de şirket kendisini güvence altına almış olacaktır.

Senetle Ev Almak Riskleri

Senetle ev almanın riski eğer doğru ve güvenilir bir şirketten alırsanız ve ödemelerinizi doğru şekilde yaparsanız yoktur. Fakat eğer kurumsallaşmamış ve küçük çaplı bir yer ile anlaşırsanız orayı iyi araştırmanız gerekebilir. Türkiye’de de daha önceleri yaşanan sorunlu anlaşmalar bilinmekte ve insanlar temkinli yaklaşmaktadır. Çözüm Tasarruf olarak 7 bölgede 37 şubemizle hizmet vermekte ve senetle ev alma konusunda güvenilir altyapımızla sizlere destek olmaktayız.

Ayrıca eğer ödemelerinizi çok fazla aksatırsanız çeşitli hukuki sorunlar yaşayabilirsiniz. Yani risk almamak için önerimiz kurumsal ve güvenilir bir firma ile anlaşmanız ve ödemelerinizi düzenli yapabileceğiniz şekilde anlaşma oluşturmanızdır.

Senetle Ev Satışı Nasıl Yapılır?

Senetle ev satışı karşılıklı güvence sağlanması adına oluşturulan teminattır. Ödeme taksitlere bölünür ve her ay ödeme yapılmasının ardından o ödemenin senedi alınır. Çözüm Tasarruf olarak senetle ödemeye benzer bir vade sistemi uygulamaktayız. Bu sistemde ödemenizi, evinizi veya arabanızı belirlenen süre sonra alır ve her ay vadelerinizi ödemeye devam edersiniz.

Çözüm Tasarruf’dan Konut Tasarruf Finansmanı

Çözüm Tasarruf sistemsel olarak konut almak isteyenlere Konut Tasarruf Finansmanı sunuyor. Bu sistem çok kolay ve avantajlı bir şekilde ev sahibi olmanıza yardımcı oluyor. Ekstra olarak faiz ödemek zorunda kalmamanız sayesinde maliyet yükünü düşürmenize yardımcı oluyor. Aylık geliriniz ile ekstra bir yükün altına girmenize gerek kalmıyor. Tüm ödeme planınızı kendi gelir seviyenize göre planlamanıza yardımcı oluyor. Bu sistemin sağlamış olduğu en önemli avantaj faiz ödemeden ev sahibi olmanız oluyor. Banka kredisi yerine size sunulan yeni nesil finans sistemi ile istediğiniz evi özgürce alma şansınız var. Sağlanan bu avantajları değerlendirmek için öncelikle bütçenizi belirlemeli, aylık ödeme miktarınıza karar vermeli, ödeme planınızı hazırlamalı ve firma ile karşılıklı olarak sözleşmenin altına imza atmalısınız.

120 Ayda Senetle Ev Almak

Senetle ev alma konusunda vade seçenekleri mevcuttur. Bu konuda anlaşma yaptığınız firma ile sizin anlaşmanız gerekir. Vade sayısının uzunluğu peşinat miktarı ve finansman bedelinde ufak farklılıklar yaratabilmektedir.

İstanbul’da Senetle Ev Almak

İstanbul’da senetle ev alma konusunda birçok seçenek bulunmaktadır. Bunları ister internetten araştırma yaparak bulabilir, isterseniz de şubeler sayfamızdan seçim yaparak size yakın olan şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bursa’da Senetle Ev Almak

Bursa’da da senetle ev veren firmalar bulunmaktadır. İsterseniz Çözüm Tasarruf’un iki şubesini ziyaret ederek detaylı bilgi alabilirsiniz.