Bankaların konut kredisinde sunmuş olduğu yüksek faiz oranları kredi kullanım oranlarının düşmesine neden olmuştur. Bu nedenden kaynaklı olarak ilgili yöntem üzerinden ev sahibi olma zorlaşırken, ev sahibi olmak isteyenler farklı yöntemleri araştırıyor. Bunlar arasında en fazla talep gören yöntem ise peşinatsız taksitle ev sahibi olma yöntemidir. Hayali kurulan evi satın almaya olanak sağlayan bu sistem ev sahibi olmayı daha zahmetsiz bir hale çekmektedir. Yüksek ev kiraları yerine kendi evinize kira öder gibi ulaşmanıza neden olacak bu sistem ayrıca iyi bir yatırım oluşturmanıza imkan sağlar.

Şanlıurfa’da Nasıl Ev Alabilirim?

Çözüm Tasarruf sisteminde ülkenin istediğiniz şehrinden ev sahibi olma özgürlüğüne sahipsiniz. Şanlıurfa’da ev sahibi olmak isteyenlerin kendi bütçesine göre konut seçimi yapması yeterli olacaktır. Hemen sonrasında Çözüm tasarruf sistemine başvurarak seçmiş olduğunuz evi satın alma işlemine geçilmesini sağlayabilirsiniz. Alacağınız evin gerekli olan tasarruf tutarına yalnızca siz karar verirsiniz. Tasarruf hedefiniz ve aylık tasarruf tutarına bağlı olarak belirlenecek olan katılımcı grubunda yer alarak sıra tespitinden yararlanabilir, ev hedefinize borçlanmadan hızlı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Konut sahibi olmanın her adımını kolay hale getiren bu sistem hedefinizi gerçeğe döndürmenize yardımcı olacaktır.

Çözüm Tasarruf Nasıl Ev Sahibi Yapıyor?

Taksitle konut alma seçeneğinde kişiye özel olarak ödeme profili oluşturulur. Her bütçeye uygun olarak bir ödeme profili oluşturulmasına imkan veren sistem hayalini kurduğunuz eve hızlı bir şekilde ulaşmanıza zemin hazırlar. Bu sistemin diğer bir avantajı ise istediğiniz konumdan ev sahibi olmanıza imkan tanımasıdır. Şanlıurfa’dan ev satın almak isteyenler içinde bir avantaj oluşturacak bu sistemde ilin herhangi bir noktasından istediğiniz evi satın alma özgürlüğüne sahip olursunuz. Bu durumda yapılması gereken tek şey istediğiniz konuta karar vererek ödeme tutarını belirlemektir. Aynı durum tüm ülkede geçerli olup, projeye katılım sağlamak için yaşamak istediğiniz ili belirleyerek konut seçimini yapmanız yeterli olacaktır.

Çözüm tasarruf sisteminin sunmuş olduğu diğer avantaj ise peşinatsız konut alımını mümkün hale getirmesidir. Peşinat ödemesi yeterli birikime sahip olmayan kişilerin ev satın alma hayalini sekteye uğratabilir. Bu durumda bu zorluğu ortadan kaldıran çözüm tasarruf sistemi peşinat ödemesini isteğe bağlı hale getirmektedir. Buna göre peşinat ödemesini yaparak ödemelerin daha erken tarihlerde bitmesine neden olabilirsiniz. Öte yandan bu sistemde ara ödeme yapma gibi bir zorunlukta bulunmamaktadır. Ara ödeme zorunlu olmayıp kendi bütçenize bağlı olarak belirlediğiniz dönemlerde ara ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak gelirinizi hesaba katarak aylık tasarruf tutarlarını belirleyebilirsiniz. Peşinat ve ara ödeme yaparak konut taksit ödemelerinin daha erken tarihler içinde bitmesini sağlamanız söz konusu olacaktır. Peşinat ödemesi yaparak aylık düşük taksitler üzerinden konut taksitlerini ödemeyi mümkün bir hale çekmiş olacaksınız.

Hemen Başvurun, Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın.