Türkiye’deki insanlar genel olarak belirli bir gelir seviyesinin altında yaşamaktadırlar. Bu noktada, insanların bir yandan ihtiyaçlarını karşılaması bir yandan da ev almak için para biriktirmesi oldukça zordur. Buna ek olarak, klasik yöntemlerle ev sahibi olmak için insanların peşinat ödemesi şarttır. Bir başka deyişle, konut kredisi alınsa dahi evin ekspertiz değerinin ancak %75’ine verilmektedir. Herkesin elinde peşinat için gerekli tutar olmayabilir. Bu noktada, sırf peşinat yüzünden bile ev sahibi olamayan binlerce insan bulunmaktadır.

Siz de bu durumdan şikayet ediyorsanız henüz Çözüm Tasarruf ile tanışmamışsınız demektir. Çözüm Tasarruf sayesinde kira öder gibi ev sahibi olma şansına erişebilirsiniz. Bugüne kadar binlerce insanın faydalandığı bu sistemde faiz, peşinat zorunluluğu, ek ödeme yapma zorunluluğu, vade farkı gibi tüketiciyi zorlayan seçenekler bulunmamaktadır. Gelin hep birlikte, Çözüm Tasarruf sayesinde nasıl kira öder gibi ev sahibi olma fırsatının yakalandığından bahsedelim!

Samsun’da Nasıl Ev Alabilirim?

Samsun; Türkiye’nin sanayi ve tarım bakımından en gelişmiş şehirleri arasında bulunmaktadır. Binlerce insanın göç ettiği bu şehirde üniversite de vardır. Bu noktada, Samsun’a gelenlerin kiralık veya satılık ev arayışında olduğunu söylemek gerekir. Samsun kiralık ev fiyatları; evin kaç odalı olduğuna göre veya semtine göre farklılık göstermektedir. Genel olarak, kiralık ev fiyatlarının 600 TL’den başlayarak 2 bin TL’ye kadar uzandığını söyleyebiliriz. 1+1 ve mobilyasız evlerin 500-600 TL civarında aylık kirasının olduğu bilinmektedir.

Samsun satılık ev fiyatları da aynı kriterlere göre değişkenlik göstermektedir. 265 bin TL’den başlayarak 750 bin TL ve daha üzerine kadar uzanan evler bulunmaktadır. Sonuç olarak, Samsun’da yaşayan ve ev sahibi olmak isteyen insanların işinin bir hayli zor olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü, herhangi bir ekonomik destek olmadan ev almak çok zordur.

Çözüm Tasarruf Nasıl Ev Sahibi Yapıyor?

Çözüm Tasarruf; Türkiye’nin birçok şehrinde olduğu gibi Samsun’da şubeye sahiptir. Çözüm Tasarruf Samsun şubesi; Ulugazi Mah, İstiklal Caddesi No:14 İlkadım adresinde bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, 0362 4315557 numarası üzerinden iletişim kurabilirsiniz.

Çözüm Tasarruf; konut finansmanı yöntemiyle insanların kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlamaktadır. Tüketicilerin ister sıra tespitli, isterse de serbest tasarruf yönteminden faydalanması söz konusudur. Sıra tespitli tasarruf yönteminde tüketicilerin ödeyecekleri aylık taksit tutarına uygun bir gruba katılması sağlanmaktadır. Bu sayede, sıra tespitinden faydalanmaları mümkün olmaktadır. Her ay bir kişiye ev alınan bu yöntem sayesinde tüketicilerin belki de hiç beklemeden ev sahibi olması söz konusudur. Bunun yanı sıra, serbest tasarruf yönteminin çok daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Tüketicilerin ödeyecekleri aylık taksit tutarını ve toplam ödeyecekleri rakamı kendilerinin belirlemesi söz konusudur.

Çözüm Tasarruf’un tüm bu avantajlarından faydalanmak istiyorsanız almak istediğiniz eve karar vererek bizim kapımızı çalmalısınız.

Hemen Başvurun, Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın.