Koronavirüs (Covid-19) salgın riskine karşı personelimiz, müşterilerimiz ve toplumumuzun sağlığını önemsiyoruz. Bu sebeple Çözüm Tasarruf olarak bizler de üzerimize düşen sorumluluğu layıkıyla yerine getirmeye özen gösteriyoruz.

Bilindiği üzere; 2019 Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan ve dünya geneline yayılarak binlerce kişinin ölümüne neden olan Koronavirüs (Covid-19) salgını maalesef kısa bir süre önce ülkemize de sıçradı. Bugüne kadar başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımız büyük bir çabayla salgının geniş kitlelere ulaşmasına engel oldular. Bu konuda gerçekleştirilen tüm özverili çalışmalar için minnettarız. Ancak salgının ülkemizde yaygınlaşmasını ve can kayıplarına yol açmasını engellemek adına bireysel, kurumsal ve toplumsal açıdan hepimizin üzerine düşen görevler var.

Çözüm Tasarruf olarak bizler de personelimizin, müşterilerimizin ve toplumumuzun sağlığını düşünerek ülke genelinde Koronavirüs (Covid-19) salgın riskine karşı alınan tedbirler kapsamında hem bireysel hem de kurumsal bir dizi önlem aldık.

KISA ÇALIŞMA SAATLERİ

Virüsün özellikle kalabalık ortamlarda ve buna bağlı olarak toplu ulaşımda yayılma riskinin daha çok olduğu bilinen bir gerçek. Bu sebeple müşterilerimizin ve personelimizin en yoğun saatlerde toplu ulaşım kullanmak zorunda kalmamaları için mesai başlangıç ve bitişimizi toplu ulaşımın daha sakin olduğu 09.30-18.30 saatleri arasına çektik. Ayrıca çalışma arkadaşlarımızın evden çalışma süreçlerini düzenledik.

DÜZENLİ ŞUBE DEZENFEKSİYONU

Türkiye genelindeki tüm şubelerimizi her gün sabah, öğlen ve akşam olmak üzere günde üç kez dezenfekte ediyoruz. Bunun yanı sıra virüs bulaşma riskini minimuma indirmek üzere müşterilerimizi anti bakteriyel el dezenfektanı, kolonya, ıslak mendil vb. hijyen malzemeleriyle karşılıyoruz. Ayrıca fiziksel temasın yoğun olduğu; masa, dokunmatik ekran, kapı kulpları, koltuk kolları vb. tüm alanların hijyenine özel önem gösteriyoruz. Ortak kullanım alanlarını kontrollü yöneterek olası bulaşma durumlarını minimuma indiriyoruz.

HAVALANDIRMA

Ölümcül sonuçlara sebep olabilen koronavirüsün havasız ve kapalı ortamlarda daha hızlı yayıldığını göz önüne alarak şubelerimizi sık sık havalandırıyoruz. Ayrıca hem şube içi çalışma ortamımızda hem de müşterilerimizle yaptığımız karşılıklı görüşmelerde 1 metre kuralına dikkat ediyoruz.

TEK KULLANIMLIK MALZEMELER

Şubelerimizi ziyarete gelen tüm müşterilerimize ikramda bulunurken tek kullanımlık bardak, tabak vb. kullanıyoruz. Ayrıca servis yaparken eldiven kullanıyor ve eldivenleri her servis sonrası değiştiriyoruz.

Tüm dünya olarak içinde bulunduğumuz bu zor günleri hep birlikte özveri ve hassasiyetle atlatacağımıza inancımız tam. Dünyayı kasıp kavuran ve ülkemizin de içinde bulunduğu Koranavirüs salgınından tüm insanlık olarak en kısa sürede kurtulmak dileğiyle, sağlıklı günler dileriz…