Kredisiz ev alma fikrinin en önemli noktası faiz nedeniyle fark ödememektir. Tabi bunun yapabilmek için bankalar dışında bir finans kaynağı bulmaktadır. Yada uzunca bir süre birikim yapmalı ve istediğiniz evin bedelini nakit ödeyerek sahip olmalısınız. Bir başka yöntemde elinizde ki miktara ek olarak yakın çevrenizden borç bulmak olacaktır. Bu yollardan hiçbirine sahip değilseniz kredisiz ev almak sizler için biraz zor bir seçenek olacaktır.

Tabi bunların yanı sıra Çözüm Tasarruf tarafından sunulan avantajlı ev alma yöntemlerinden birisini tercih etmekte mümkündür. Bu yöntemi kullanarak uzun vadeli ödeme planınızı kendiniz yaparak, bankalara kredi için başvurmayarak ev sahibi olmanız mümkün olacaktır.

Kredisiz Ev Nasıl Alınır?

Kredisiz ev alabilmek için ilk olarak kendi geliriniz içinden tasarruf yoluna gitmeniz gerekiyor. Aylık gelirinizin en az yarısını her ay birikim olarak bir yerde toplamalısınız. İstediğiniz evin bedeline ulaşana kadar bu birikime devam etmeniz gerekiyor. Bu aylık gelir miktarınıza göre çok uzunca bir süre boyunca devam edebilir.

Bir başka yolsa yakın çevrenizden borç talep etmek olacaktır. Eğer yeterli samimiyetiniz ve güven ortamını sağladıysanız akrabalarınız, arkadaşlarınız bu konuda size gerekli yardımı sağlayabilir. Bu sayede kredi çekmeden ev sahibi olabilirsiniz.

Diğer bir seçenekte size faiz almadan kredi çeker gibi ev sahibi olma imkanı sunan tasarruf şirketlerine başvurmak olacaktır. Çözüm Tasarruf bu anlamda müşterilerine sadece katılım ücreti ödemeleri koşuluyla ev sahibi olma şansı sunmaktadır.

Banka Kredisiz Ev Almak

Bankalar ev almak isteyenlerin ilk başvurduğu noktalardır. Aylık gelir miktarınıza göre ekspertiz olarak bedeli belirlenecek olan evin bedelinin belirli bir oranı kredi olarak sizlere sunulmaktadır. O dönemde ki faiz oranlarına göre ve vade uzunluğunuz göre size büyük bir maliyet ile bu krediyi vermektelerdir. Tabi bunu almak zorunda kalmak istemiyorsanız başvuru yapacağınız noktalar hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Tasarruf yöntemleri ile birçok kişiyi bir araya toplayan Çözüm Tasarruf kredisiz ev almanıza yardımcı olmaktadır. Sizler için özel olarak hazırlanan kredisiz ev alma seçeneklerinden birisini tercih ederek çok düşük bir maliyet, uzun vadeli ödeme seçenekleriyle ev almayı başarabilirsiniz.

Çözüm Tasarruf ile Kredisiz Ev Almanın Avantajları

Çözüm Tasarruf olarak başvuran tüm Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına kredisiz ev alma imkanı sunuyoruz. Bu yöntem sayesinde birçok avantajdan yararlanmış oluyorsunuz. En önemli avantaj çok düşük bir miktara uzun vadeli ödeme koşullarından yararlanarak ev sahibi olmanız oluyor. 60 ay vadeli bir seçenekte hiç fark ödemeyecek olmanız dahi sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Sadece katılım ücreti ödemeniz gerekmektedir.

Evin ödeme koşullarını kendiniz belirleyebiliyorsunuz. Bunun için aylık gelir miktarınıza göre ayarlama yapma şansınız var. Ev aldığınız için bu sayede hayat standartlarınızı değiştirmek zorunda kalmamış oluyorsunuz. İstediğiniz tarihte eve sahip olmanız da mümkün kılınıyor. Ara ödeme veya peşinat gibi seçenekleri sizin tercihinize bırakıyoruz. İmkanınız varsa ve borcunuzdan daha hızlı bir şekilde kurtulmak istiyorsanız bu iki seçimi de yapmanız mümkündür. Bu tür avantajlara sahip olarak kredisiz ev almanız mümkün kılınmaktadır.

Çözüm Tasarruf’dan Konut Tasarruf Finansmanı

Çözüm Tasarruf ülkemizin her yerinde insanların konut tasarruf finansmanı yöntemini kullanarak ev sahibi olmalarına yardımcı oluyor. Bu finansman yönteminde ilk olarak alınacak evin bütçesi belirlenerek işe başlanıyor. Ardından ödeme koşulları belirleniyor ve hangi yöntemle ev alacağınıza karar vermeniz isteniyor. Bu yöntemlerde belirlendikten sonra istediğiniz eve sahip olmanız için önünüzde hiçbir engel kalmıyor. İki tasarıda güvence altına almak için gerekli sözleşme imzalanıyor ve borç bitene kadar evin üzerine ipotek koyuluyor.

Hemen Başvurun, Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın.