Günümüz ekonomik şartlarında insanların ev sahibi olması bir hayli zordur. Ev sahibi olmak adına bankalardan kredi almayı tercih eden tüketiciler; bu sefer de yüksek kredi faiz oranlarıyla karşılaşırlar. Aldıkları kredi tutarının neredeyse iki katını geri ödemek zorunda kalan tüketicileri başka riskler de beklemektedir. Kredi taksitlerini bir ay geciktirdikleri takdirde uyarıyla karşılaşan tüketiciler; gecikme süresini üç aya çıkardıkları takdirde ipotekli olan evlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalırlar. Bu noktada, ev sahibi olmak isteyen birçok vatandaşın aklında farklı ekonomik çözümler bulunmaktadır.

Çözüm Tasarruf; kira öder gibi ev sahibi olmanın anahtarını sizlere sunmaktadır. Türkiye’nin birçok şehrinde şubesi bulunan Çözüm Tasarruf; farklı paketleri ve kampanyalarıyla dikkat çekmektedir. Gelin hep birlikte Çözüm Tasarruf ile çalışmayı tercih edenlerin Kocaeli’de kira öder gibi ev sahibi olma şansından nasıl faydalanacağını inceleyelim!

Kocaeli’de Nasıl Ev Alabilirim?

Kocaeli; Türkiye’nin önde gelen sanayi şehirleri arasındadır. Birçok kişinin iş bulma amacıyla bu şehre göç ettiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra, Kocaeli Üniversitesi’nde okumak için bu şehre gelenler de bulunmaktadır. Bu noktada, Kocaeli’de yaşamak isteyenlerin satılık veya kiralık ev araması söz konusudur. Kocaeli’deki kiralık ev fiyatlarının ilçesine göre değiştiğini söyleyebiliriz. Yahya Kaptan’da 3 bin TL’ye kadar uzanan kira fiyatlarına sahip evler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, merkezi olmayan yerlerde 750-800 TL aylık kiraya sahip evler vardır.

Kocaeli’ndeki satılık ev fiyatları; kiralık evlerde olduğu gibi yerine göre değişkenlik göstermektedir. Tripleks evlerin, denize sıfır villaların fiyatları 25 milyon TL gibi rakamlarla ifade edilirken daha mütevazi evlerin ise 450 bin TL ile bir milyon TL arasında değişen fiyatlara sahip olduklarını söyleyebiliriz. Bu noktada, bilhassa dar ve orta gelirli vatandaşların Kocaeli’de ev sahibi olmasının çok zor olduğunu söylemek mümkündür.

Çözüm Tasarruf Nasıl Ev Sahibi Yapıyor?

Çözüm Tasarruf sayesinde Kocaeli’de kira öder gibi ev sahibi olmak mümkündür. Hatta, kiralık ev fiyatlarından bile daha düşük aylık rakamlar ödeyerek ev sahibi olunabilir. Bu sistemde herhangi bir ek maliyet yoktur. Her tüketinin geniş paket seçenekleri sayesinde kendi bütçesine uyan seçeneklerden faydalanması mümkündür. Tüketicinin hedeflediği tasarruf tutarına kısa sürede ulaşması söz konusu olmaktadır. Tüketiciler, tasarruf planının taksitlerini kendileri belirlemektedir. Bir başka deyişle, ödeme bütçelerine göre aylık ödeyecekleri taksit tutarına karar verirler.

Çözüm Tasarruf sisteminde faiz bulunmaz. Evlerin teslim tarihi en başından bellidir. Tüketicinin ekonomik durumuna göre aylık taksit tutarını arttırması veya azaltması söz konusu olmaktadır. Serbest ve sıra tespitli tasarruf yöntemi bulunmaktadır. Sıra tespitli sistemde tüketicinin bütçesine uygun bir katılımcı grubuna katılması söz konusu olmaktadır.

Çözüm Tasarruf Kocaeli- İzmit şubesi; Kemalpaşa Mah, Hürriyet Caddesi No:29 adresinde bulunmaktadır. 0262 3249223 numarası üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hemen Başvurun, Müşteri Temsilcilerimiz Sizi Arasın.